У рідному селі Санти на півночі Фінляндії через пандемію COVID-19 потік туристів, які зазвичай починають прибувати в Рованіемі в цей час року, зараз відсутній. Санта зустрічає дітей за склом, а гноми носять маски, тому радісного різдвяного настрою вже не вистачає.

Про це пише Reuters.

Фінляндія ввела одні з найсуворіших обмежень на поїздки в Європі, попри низький рівень зараження, тому більшість іноземців не мають змогу в’їхати в країну. У північній частині країни, де багато компаній робили ставку на прибуття туристів для зустрічі із Сантою, щоб побачити північне сяйво або участі в сафарі на снігоходах, різко скоротилася кількість відвідувачів.

Згідно з даними туристичної Business Finland, в серпні кількість іноземних туристів було на 78% нижче, ніж роком раніше.

“Різдво знаходиться в небезпеці для місцевих компаній, — сказала Санна Каркайнен, керуючий директор туристичної ради Visit Rovaniemi. — Саме Різдво настане, але питання в тому, наскільки воно буде щасливим”.

Видання зазначає, що Фінляндія уникнула найгірших наслідків весняної пандемії, обравши жорсткий локдаун.

Тепер, як і в більшій частині Європи, число інфікованих знову зростає, досягнувши щоденного рекорду на початку цього місяця, і уряд розглядає нові заходи щодо стримування поширення вірусу. Наразі в країні з населенням 5,5 млн осіб зареєстровано майже 13 000 випадків COVID-19, з них 346 пацієнтів померли.

Анти Антікайнен, директор з продажів туркомпанії Safarctica, яка пропонує тури на снігоходах і купання в крижаній воді, визнає, що в цьому році кількість бронювань впаде на 50-80%.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я