У Кривому Розі поліція викрила одну з “груп смерті”, в якій підліткам давали небезпечні завдання. Створила цю групу 15-річна дівчинка, яка сама ж її й адмініструвала.

Деталі розповіли прес-службі поліції Дніпропетровської області, повідомляє «РБК- STYLER».

15-річна дівчинка створила “групу смерті” в Telegram. Чат почав діяти в мережі з 21 лютого і швидко набрав понад 500 передплатників. Учасники чату отримували завдання наносити собі тілесні ушкодження. Після цього вони повинні були надіслати фотографії зроблених поранень і отримати наступне завдання. За одну добу учасники могли отримати до п’яти різних завдань.

Частина дописувачів після небезпечних завдань відсіялася з чату і до кінця діяльності групи залишилося всього 13 осіб. З кожним днем завдання ставали більш небезпечні та жорсткі. За попередніми даними поліції, адміністратор групи збиралася 4 березня вчинити самогубство.

Проте 3 березня співробітники поліції разом з прокуратурою з’ясували особу 15-річної дівчинки та провели в її будинку обшук. Були виявлені ноутбук, планшет і мобільні телефони. На всіх – є листування, що підтверджує створення “групи смерті”.

Було відкрито кримінальне провадження за статтею про доведення до самогубства. Поліція перевіряє всі відомості, які надала підліток, встановлюється особистість куратора та інших організаторів групи.

Нагадаємо, Уповноважений з прав дитини в Україні Микола Кулеба підтримує заборону в Україні соцмереж, в яких немає контролю за шкідливим для дітей контентом, зокрема мережі Tik Tok.

Департамент освіти і науки звернувся до Національної поліції України щодо вжиття невідкладних оперативних заходів із виявлення та блокування небезпечного інтернет-контенту. Так, протягом січня-лютого 2021 року в столиці сталося сім нещасних випадків з учнями столичних шкіл.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я