Міністерство соціальної політики планує монетизувати пільги на проїзд для українців. Відповідний механізм пропонується запровадити місцевій владі.

Про це заявила міністр соцполітики Марина Лазебна, повідомляє «РБК-Україна».

За її словами, міністерство розробило законопроект, який передбачає, що місцева влада своїми рішеннями визначають форми надання пільг на проїзд, у тому числі в монетизованому вигляді.

“Необхідно спонукати місцеві влади впроваджувати засоби обліку фактично наданих пільг”, – каже Лазебна.

При цьому міністр зазначила, що цей процес поки що йде важко.

“Але ми запропонуємо механізми, як монетизувати пільги на проїзд, хочемо дати громадам алгоритм, як це зробити. Є 2,4 мільйона осіб, які мають пільговий проїзд згідно із законодавством. Ми за те, щоб ці пільги залишалися”, – заявила вона.

В Мінсоцполітики вважають необхідним домовлятися з цього питання з головами громад.

“Ми працюємо з Асоціацією міст України, вони підтримують таку порядку денного, але все одно питання поки йде важко”, – додала Лазебна.

Кабмін підготував новий порядок монетизації пільгового проїзду. Пільги по оплаті проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських та приміських маршрутах хочуть надавати в готівковій формі в разі прийняття такого рішення місцевими органами влади.

Нагадаємо, з п’ятниці, 26 березня, наземний громадський транспорт може перевозити більше пасажирів. Постійна комісія КМДА з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій збільшила ліміти на перевезення рухомим складом в 50% сидячих місць змінені на 50% від загальної пасажиромісткості.

Водночас перший заступник голови КМДА Микола Поворозник просив киян користуватися транспортом у виняткових випадках.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я