У Міністерстві освіти і науки оприлюднили рекомендації шкіл щодо роботи під час адаптивного карантину. Документ роз’яснює особливості навчання учнів з 24 лютого.

Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки, інформують «Новини 24».

У МОН наголосили, що на всій території України з 24 лютого до 30 квітня 2021 року запроваджено адаптивний карантин. Так, в регіонах може встановлюватися зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Під час жовтого рівня забороняється:

 • відвідувати школи учнями, якщо на самоізоляції через контакт з хворим на COVID-19 перебуває більш як 50% дітей та працівників закладу;
 • проводити в школах масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю учнів з більш ніж одного класу та за присутності глядачів;
 • проводити масові (культурні, спортивні, наукові, освітні, професійні тематичні та інших) заходи за участю більше однієї особи на 4 квадратних метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50% місць у кожному окремому залі.

Під час червоного рівня забороняється:

 • відвідувати школи учням старших класів. Тобто заклади освіти можуть відвідувати вихованці у садочках, учні спеціальних закладів освіти та учні 1 – 4 класів у школі.

Окрім того, МОН рекомендує вжити невідкладних заходів, спрямованих на збереження здоров’я дітей та належну організацію освітнього процесу.

Якщо в школі буде дистанційне навчання

У випадку організації дистанційного навчання, школа має діяти в інтересах дитини. Організація навчання має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію вчителів з учнями.

До того ж, мають створюватися умови для забезпечення повноцінної участі в освітньому процесі учнів з ООП з обов’язковим урахуванням індивідуальної програми розвитку.

Заклад освіти має забезпечувати регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також за потреби надавати їм підтримку в навчанні.

Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, заклад забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів – телефонного, поштового зв’язку тощо.

Нагадаємо, Уряд продовжив карантин в Україні до 30 квітня через коронавірус. Україна повертається до поділу на карантинні зоні.

Що заборонено через продовження карантину:

 • проводити масові заходи за участю понад 20 людей;
 • робота закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;
 • планові госпіталізації в лікарнях;
 • робота спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури;
 • відвідування установ соціального захисту, в яких є люди похилого віку;
 • перебувати у громадських будівлях слід у масках або респіраторах;
 • відвідування закладів дошкільної, шкільної, позашкільної та спеціалізованої освіти, якщо на самоізоляції понад 50% дітей та персоналу закладу;
 • кафе, бари, ресторани не можуть працювати у проміжку з 22:00 по 07:00. Однак дозволена доставка та самовиніс.


Тим часом, за минулу добу коронавірус в Україні виявили у 4182 осіб, зафіксовано 153 летальних випадки, 4351 пацієнт одужав. До лікарень потрапили 1 236 людей. Загальна кількість інфікувань COVID-19 перевищила 1,3 мільйона.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я