Основними причинами смертності й одними з головних чинників інвалідності в усьому світі стали серцево-судинні захворювання, серед яких – ішемічна хвороба серця та інсульт. Саме від них найчастіше вмирають і українці.

Про це повідомляє «Обозреватель».

Про це свідчать висновки, отримані експертами міжнародного дослідження Глобального тягаря хвороб за 2019 рік. Дані опублікував Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) МОЗ на своєму сайті.

“В Україні серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності населення. За цим показником наша країна залишається одним зі світових лідерів”, – підкреслюють у відомстві.

Як наголошується, в національному масштабі смертність від серцево-судинних захворювань за останні 29 років зросла майже на 8% – до 449.376 випадків у 2019 році, і становить 64,3% від загальної кількості летальних випадків. Примітно, що в 1990 році було зафіксовано 350.605 смертей від таких хвороб – 56,5% відповідно.

У ЦГЗ нагадали основні фактори ризику, які сприяють випадкам передчасної смерті від серцево-судинних захворювань:

високий артеріальний тиск;

погане харчування;

холестерол;

високий індекс маси тіла;

Тютюновий дим;

високий рівень глюкози;

забруднене повітря;

порушення функції роботи нирок;

вживання алкоголю;

низька фізична активність.

Експерти встановили, що в цілому на планеті виявлення випадків серцево-судинних захворювань майже подвоїлося з 271 мільйона в 1990 році до 523 млн в 2019-му. Тоді як кількість смертей від цих недуг неухильно збільшувалася з 12,1 млн на 1990 році до 18,6 млн в 2019-му.

Нагадаємо, лікар розповів, чим небезпечний постковідний синдром і як його уникнути.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я