Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що протягом 2020 року створено значний поступ у формуванні умов для розвитку як громад та регіонів, так і країни загалом.

 За його словами, уряд активно почав працювати над реалізацією закону, яким упорядковуються питання організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій.

Шмигаль наголосив, що одне з головних завдань децентралізації – це максимально наближати послуги до громадян та підвищувати комфортність у їх отриманні.

“Йдеться насамперед про нові якісні послуги – оновлені лікарні, сучасні школи, цікаве і безпечне дозвілля. Важливо не допустити жодного скорочення об’єктів соціальної інфраструктури. Тепер більшість цих об’єктів будуть передані об’єднаним територіальним громадам, і вони самостійно зможуть ними керувати”, – зазначив прем’єр.

Шмигаль також розповів про наступні кроки в реформі, насамперед щодо вдосконалення окремих норм Конституції, які обмежують можливості завершення в повному обсязі процесу децентралізації.

“Подальші кроки розвитку для кожної громади є дуже індивідуальними. Але важливим є стратегічне бачення розвитку громад на середньострокову перспективу. І для цього ми маємо нову Стратегію регіонального розвитку до 2027 року”, – зазначив глава уряду.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я