Україна пропонує використовувати для повітряних операцій НАТО повітряний простір у Сімферопольському районі польотної інформації (РПІ).

Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час переговорів із заступником Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Патріком Тернером.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства інфраструктури України, передає «УНН».

“У сучасних умовах важливо посилювати контроль цивільного повітряного руху та реагувати на кризові ситуації в районі Чорного моря та зони АТО. Беручи до уваги оновлений бюлетень EASA про безпеку польотів в Сімферопольському районі польотної інформації та скасування обмежень Федерального управління цивільної авіації США на польоти в Сімферопольському РПІ, ми пропонуємо використовувати цю частину повітряного простору для повітряних операцій НАТО з транспортування військ, обладнання, вантажів тощо. Сподіваємось на підтримку НАТО у моніторингу повітряної ситуації вздовж кордону з Росією”, – зазначив Криклій.

Під час зустрічі міністр заявив, що Україна дотримується обраного курсу на інтеграцію до євроатлантичних систем колективної безпеки, а одним із важливих напрямків такої інтеграції є участь України у Програмі НАТО з обміну даними про повітряний рух.

Сторони також обговорили участь Міністерства інфраструктури у процесі підготовки проведення спільних навчань Україна-НАТО в Чорному морі “Coherent Resilience 2021”, а також у процесі створення в Україні національної системи стійкості.

Крім того, співрозмовники обговорили можливу співпрацю у галузі кібернетики.

Зустріч відбулась у рамках робочого візиту урядової делегації на чолі з Прем’єр-Міністром України Денисом Шмигалем до Брюсселя.

Нагадаємо, Уряд схвалив проект Указу Президента України про Річну національну програму під егідою Комісії Україна-НАТО на 2021 рік.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я