Україна розпочне вакцинацію проти коронавірусу у лютому, перші вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19 надійдуть за два тижні, тобто в середині лютого. 

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко на брифінгу у МОЗ 1 лютого, інформує «Українська правда».

«Україна розпочне вакцинацію у лютому, а вже за два тижні отримає вакцини. Завдяки спільним зусиллям Міністерства охорони здоров’я, уряду та президента, наша країна увійшла у перелік країн, яким глобальна ініціатива COVAX надасть вакцини проти COVID-19 у межах першої хвилі розподілу. 

Для початку вакцинації уже підтверджено отримання Україною 117 тисяч доз вакцини виробництва компанії «Pfizer» – «Biontech». Постачання цих вакцин до України розпочнеться через два тижні, тобто в середині лютого. 

Також листом COVAX Міністерству охорони здоров’я було підтверджено постачання і іншої вакцини, а саме виробництва компанії «AstraZeneca» у кількості від 2,1 млн до 2,7 млн доз. Постачання даної вакцини буде здійснюватися протягом першого-другого кварталі 2021 року».

Іващенко зазначив, що на початку січня Україна подала технічну заявку на залучення України до першої хвилі вакцинації з використанням вакцини «Pfizer»/»Biontech». Наша країна запевнила, що може забезпечити необхідний холодовий ланцюг, перевезення та зберігання таких вакцин при ультранизьких температурах. 

Холодовий ланцюг будуть забезпечувати приватні логістичні оператори, а логістика буде здійснюватися за кошти міжнародної технічної допомоги, зазначив Іващенко.

Крім того, Україна стала учасником глобальної ініціативи ВООЗ із вакцинації – GAVI-альянсу, у рамках якого передбачається забезпечення 20% населення України вакциною проти COVID-19. У переліку ініціативи COVAX – вакцини «Pfizer», «AstraZeneca», «Novavax», Moderna тощо. 

Вакцини з цієї ініціативи для 20% населення Україна отримає безкоштовно, а надалі зможе закуповувати їх за нижчою ціною.

Іващенко наголосив, що МОЗ також намагається використати інші механізми отримання вакцин: зокрема, просить країни «Великої сімки» та Європейського Союзу допомогти з раннім доступом до вакцин і їх перерозподілом. 

Нагадаємо, Верховна Рада дала добро на запуск вакцинації від СOVID-19 в Україні.

КМДА має намір виділити 140 мільйонів гривень на закупівлю вакцин від Covid-19 у 2021 році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я