Заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін заперечив, що Іран передав Україні фінальний технічний звіт про катастрофу літака МАУ.

Про це Єнін сказав «Громадському радіо» у середу, 23 грудня, повідомляють «Open News».

«Я буквально пів години тому спілкувався з керівником НБРЦА (Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів) Ігорем Мішаріним, який жодним чином не підтвердив мені отримання будь-яких проєктів з боку іранської сторони», – сказав Єнін.

«Ми неодноразово чули від іранської сторони, що звіт готовий, що зараз завершується переклад. Я ці слова вже чую останні два місяці ледь не щотижнево, водночас на даний момент ми можемо констатувати відсутність документів, переданих українській стороні», – додав заступник міністра.

Єнін підкреслив, що відповідно до Чиказької конвенції, якщо технічне розслідування не завершується протягом одного календарного року з моменту катастрофи, іранська сторона зобов’язана оприлюднити проміжний звіт. Водночас він не має юридичної сили.


«Поки рано коментувати звіт, оскільки ми самі з нетерпінням чекаємо завершення технічного розслідування, тільки після цього буде коректно коментувати справжні причини авіакатастрофи. Можу відзначити тільки, що українська сторона наполягає на об’єктивному і неупередженому розслідуванні. Ми неодноразово підкреслювали іранській стороні, будь-які спроби підкупити нас, обміняти правду на той чи інший рівень компенсацій в цьому випадку не пройдуть», – наголосив заступник глави МЗС.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я