23 листопада перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова зустрілася з послом Республіки Кіпр в Україні Луїсом Телемаху, повідомляє прес-служба МЗС України.

Перша заступниця міністра висловила вдячність за підтримку Кіпром суверенітету та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів як на двосторонньому рівні, так і в рамках ООН та ЄС при ухваленні відповідних резолюцій та рішень. 

Еміне Джапарова поінформувала про останній розвиток подій в Криму та запросила кіпрську сторону взяти участь у діяльності ініціативи «Кримської платформи». У відповідь посол запевнив, що кіпрська сторона продовжує неухильно дотримуватися позиції щодо невизнання тимчасової окупації українського півострова.

Співрозмовники також обговорили питання двосторонньої взаємодії у рамках міжнародних конвенцій та ініціатив стосовно гендерної рівності, протидії насильству проти жінок та збереження світової культурної спадщини.

Як Голова Національної комісії України в справах ЮНЕСКО Еміне Джапарова передала лист-запрошення, адресований своїй кіпрській колезі, із закликом приєднатися до міжнародного флеш-мобу відеопривітань з нагоди 75-річчя організації ЮНЕСКО, ініційованого Президентом України.

Сторони також позитивно відзначили спільні зусилля з метою пожвавлення політичного діалогу між двома країнами. Проведення ближчим часом двосторонніх політичних консультацій між МЗС України та Республіки Кіпр дозволить обговорити широкий спектр питань щодо перспектив подальшого розвитку українсько-кіпрських відносин та спільної взаємодії у рамках міжнародних організацій.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я