Україна планує звертатися у Міжнародний суд Організації об’єднаних націй щодо збитого в Ірані літака «МАУ» якщо переговорні можливості з Іраном будуть вичерпані.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України та керівник української групи переговорників із Іраном Євгеній Єнін, повідомляють «Open News» з посиланням на УНІАН.

Він нагадав, що Україна готова звертатися до Міжнародного суду ООН, «якщо переговорний процес зайде у глухий кут і ми вичерпаємо усі можливості переговорів з іранською стороною».

Євген Єнін зазначив, що низка обіцянок Ірану досі не виконані, хоча на словах іранська сторона заявляє, що прагне об’єктивного та неупередженого розслідування.

«Ближчими днями ми будемо вчергове виходити на контакт з іранською стороною, наполягати на виконанні досягнутих домовленостей. Досягати домовленостей і не реалізовувати їх – абсолютно контрпродуктивно, і саме тому ми не хотіли би продовжувати цю видимістю конструктивного діалогу, якщо на ділі в нас такого діалогу не виходить», – наголосив заступник міністра.

Український літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який прямував рейсом PS 752 Тегеран – Київ, був збитий іранськими військовими у ніч на 8 січня 2020 року незабаром після зльоту.

На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я