Кількість іноземців, які нелегально проживають у Чехії, збільшилася, багато в чому завдяки громадянам України. У 2020 році поліція у справах іноземців Республіки Чехія виявила 7 093 іноземця, які незаконно перебувають на території країни, що майже на 25% більше, ніж у 2019 році.

Про це заявив глава відомства Мілан Майер, передає Radio Prague International.

Він зазначив, що на цю кількість сильно вплинули мігранти, затримані за порушення правил Міністерства охорони здоров’я, що обмежують перебування іноземців у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19.

Зокрема, збільшилася кількість іноземців, які нелегально проживають у Чехії. У 2020 році їх було виявлено 6645, в 2019 – 5174. В основному, це люди, які приїхали до Чехії легально, але залишилися там навіть після закінчення дозволеного часу або всупереч вжитим заходам. Більшу частину затриманих складають громадяни України, за ними слідують молдовани та грузини. Як і в попередні роки, більшість мігрантів знаходилася в Празі.

У той же час, в порівнянні з 2019 роком, кількість людей, затриманих на зовнішньому кордоні Шенгенського простору, навпаки, зменшилася. За словами Майера, це пов’язано зі зменшенням трафіку в міжнародних аеропортах майже на 80%. Число іноземців, які хотіли незаконно в’їхати в Чеську Республіку через зовнішній кордон Шенгенської зони, знизилася з 503 до 448. Це число зменшилося, особливо у другому кварталі. Після введення протиепідеміологічних заходів у березні 2020 року поліція у справах іноземців затримала всього одну людину.

Нагадаємо, в Державному центрі зайнятості інформують, що за 9 місяців минулого року за офіційними даними за кордоном трудяться 61,9 тисяч українців. При цьому, в 2019 році найбільше громадян України виїхали на заробітки в Польщу (14,2 тисячі осіб), Кіпр (10,7 тисячі осіб), Німеччину (5 000 осіб), Великобританію (4,3 тисячі чоловік), Грецію ( 4 000 осіб), Чехію (3,3 тисячі чоловік), Маршаллові Острови (2,8 тисячі чоловік).

Водночас, нагадаємо, як повідомили в НБУ, попри карантин, перекази трудових мігрантів зросли на 200 мільйонів доларів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я