В Україні податок на нерухомість будуть рахувати не від її обсягу, а виходячи з вартості житла. Ті, у кого дорогі квартири і будинки, заплатять більше.

Таку ідею в інтерв’ю OBOZREVATEL розповів глава комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

“Хочу зазначити, що це не найбільш ресурсний податок. Він не такий великий, щоб усе кидати й займатися ним. Але важливо, щоб ті, у кого дорога нерухомість і більше грошей, платили більше. А ті, у кого дешева нерухомість і маленькі доходи, платили менше або взагалі не платили”, – пояснив політик.

За діючими правилами, якщо в одному місті два однакових за площею будинки: один на околиці і коштує 1 млн грн, а другий в центрі і коштує 10 млн грн, податок буде однаковим.

“Цей законопроєкт ще навіть не подано у Верховну Раду. Я розумію, що кожен має свою нерухомість, але якщо у тебе квартира в брежневці або хрущовці, то ти, найімовірніше, не будеш платити, а якщо в тебе розкішна квартира в елітному будинку, ти будеш платити більше. Хіба це неправильно?”, – сказав Гетманцев.

Згідно з пропозицією:           

Ставка податку: до 0,02% від оціночної вартості;

Можуть не платити: пенсіонери, ветерани, малолітні або недієздатні, якщо ціна квартири до 300 мінімалок (у містах-мільйонниках) і до 100 мінімалок у містах із населенням до 1 млн осіб. Для будинків – 600 мінімалок у великих містах і 250 мінімалок – у містах із населенням до 1 млн осіб.

За діючих правил:

Зайвою вважають площу будинку від 120 квадратів і квартири – від 60 квадратних метрів. Платіжки приходять за минулий рік. Так, 2021-го потрібно буде заплатити за 2020-й. Кожному власнику “зайвої” нерухомості прийде квитанція (до 1 липня).

З моменту вручення квитанції дають 60 днів для сплати податку. Його обсяг залежить від населеного пункту. Місцева влада має право встановлювати ставку, однак її розмір не може перевищувати 1,5% мінімальної зарплати. У 2020-му це 62,5 грн, а 2021-го – 70,8 грн.

Нагадаємо, у КМДА розповіли, скільки квартир отримали пільговики в 2020 році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я