Українці, які при досягненні пенсійного віку не встигнуть накопичити 15 років страхового стажу, не отримають пенсію, проте можуть розраховувати на щомісячну допомогу.

Як повідомляє прес-служба Пенсійного фонду, про це розповів радник міністра соцполітики Микола Шамбір, передає «Хвиля».

Він зазначив, що звертатися за нарахуванням цієї допомоги потрібно буде в органи соцзахисту, а розмір виплати, згідно із законом, не може бути вищий за прожитковий мінімум. Зараз це 1769 гривень.

«Якщо ми говоримо, що таке пенсія, це страховий продукт. Некоректно говорити, що він може бути без достатньої кількості стажу. Є пенсія, а є програми державної підтримки. Після 65 років можна звернутися по виплаті для малозабезпечених», – розповів Шамбір.

Зазначимо, що у 2021 році без пенсії залишаться українці, які не накопичили 15 років стажу. Їм радять або докупити стаж, або звернутися за допомогою малозабезпеченим до держави. Ті, у кого буде від 15 до 18 років стажу в 60 років, зможуть отримати пенсію тільки через 5 років – в 65, а ті, у кого від 18 до 28 років стажу, зможуть отримати пенсію в 63 роки – тобто не раніше 2024 року.

Раніше в ПФУ відзвітували по виплатах пенсій у січні. Також в ПФУ підкреслили, що пенсії будуть виплачені в певні для одержувачів дати і в установленому порядку.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про нові правила для виходу на пенсію у 2021 році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я