Президент Володимир Зеленський наголосив, що в Україні потрібно розробити систему “паспортів вакцинації”. Адже розробка таких документів йде у багатьох країнах Євросоюзу та у Сполучених Штатах Америки.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента, передає «РБК-Україна».

Таку заяву Зеленський зробив на селекторній нараді щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби.

“Ці “паспорти” вже розробляються і країнами Європейського союзу, і США, і Швейцарією, й Ізраїлем – тобто багатьма розвиненими країнами, які активно працюють над створенням колективного імунітету проти коронавірусу. Нам теж треба розробити свою систему відповідної “паспортизації”, – заявив глава держави.

Він підкреслив, що для стримування поширення коронавірусної хвороби необхідно охопити 70% дорослого населення щепленнями проти COVID-19.

Своєю чергою віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив, що МОЗ і Мінцифри від самого початку стежать за якістю даних у реєстрі вакцинованих. За його словами, це дасть змогу відображати “паспорти вакцинації”, коли це буде необхідно.

Раніше стало відомо, що єдиний для громадян всіх 27 країн Європейського союзу сертифікат здоров’я буде доступний з 15 червня. Документ буде містити інформацію про вакцинацію від COVID-19.

Нагадаємо, Шмигаль назвав надійний ковід-паспорт, який неможливо підробити.

Україна планує видавати міжнародні сертифікати про вакцинації проти коронавірусу. Ніяких інших “імунних паспортів” Україна вводити не планує. Про це раніше заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я