Керівники українських підприємств прогнозують зменшення кількості працівників на своїх підприємствах у наступні 12 місяців. Очікування звільнень відбувається п’ятий квартал поспіль.

Про це свідчать дані звіту Ділові очікування підприємств України від Національного банку за IV квартал 2020 року, повідомляє «РБК-Україна».

Так, за даними опитування, баланс відповідей становить “мінус” 9,9% (у IІІ кварталі 2020 року “мінус” 10,8%). Зменшення кількості працівників прогнозують респонденти всіх видів економічної діяльності, крім підприємств енерго- та водопостачання.

На тлі прогнозів щодо скорочення працівників спостерігається посилення очікувань щодо зростання майбутніх витрат на оплату праці одного найманого працівника. Баланс відповідей – 58,9% (у ІІІ кварталі 2020 року – 52,1%).

Чергове опитування НБУ було проведено з 5 листопада 2020 року до 3 грудня 2020 року серед керівників 693 підприємств. Опитування репрезентативне за основними видами і напрямами діяльності, розмірами підприємств за кількістю працівників. Результати опитувань відображають лише думку респондентів-керівників підприємств, а не оцінки НБУ.

Наприкінці 2020 року керівники українських підприємств очікували зростання споживчих цін у наступні 12 місяців на рівні 7,9%.

Нагадаємо, упродовж карантину, тобто з 12 березня по листопад 2020 року, виплачено 11,5 млрд грн допомоги безробітним, які зареєстровані в центрах зайнятості. Також з метою фінансової підтримки малого та середнього бізнесу Урядом було виділено із фонду боротьби з СОVID-19 2,8 млрд грн на програму допомоги по частковому безробіттю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я