Міністерство освіти та науки України оприлюднило проєкт Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 роки. Серед областей професій, які будуть актуальними за 10-20 років значаться кібербезпека, телемедицина та проєктування.

Про це йдеться в проєкті Стратегії.

Отже в майбутньому серед найбільш затребуваних спеціальностей будуть:

  • Технології майбутнього: архітектор територій, фахівець з робототехніки, інженер-проектувальник різного профілю, фахівець з 3D-друку, розробник, диспетчер безпілотників, космогеолог.
  • IT і дані: проектувальник “розумного середовища”, “розумних будинків”, програміст, аналітик даних, аналітик, фахівець з кібербезпеки, розробник блокчейн-технологій, AR/VR-розробник, фахівець з цифрового контенту, цифровий лінгвіст.
  • Екологізація виробництва і життя: екоаналітик в будівництві, фахівець з альтернативної енергетики, біоетик, ресайклінг-дизайнер, фахівець з сіті-фермерства.
  • Здоров’я людини: біогенетик, біоінженер, біоінформатик, біофармаколог, телехірург, IT-лікар, медична сестра, фізіотерапевт, нейропсихолог.

Ці тенденції, за даними МОН, вимагають посилення природничо-наукової підготовки майбутніх фахівців разом з придбанням ними IT-навичок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я