У середу чинності набрав закон, згідно з яким в Україні забороняється випалювання трави. Однак за такі дії не будуть штрафувати.

Документ вчора був опублікований у виданні “Голос України”, передає РБК-Україна.

“Закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування, та вводиться в дію через три місяці з дня набрання чинності цим законом”, – сказано в ньому.

Раніше в Офісі президента звертали увагу, що в Україні спостерігається стійка тенденція до збільшення кількості пожеж через необережне поводження з вогнем та в результаті масового випалювання трави.

Цей закон зобов’язує землекористувачів не допускати випалювання сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого Мінприроди.

Підкреслимо, до другого читання із законопроекту прибрали штрафи за випалювання трави й підпал лісів. Адмінстягнення хотіли передбачити на рівні від 3060 до 30600 гривень.

Нагадаємо, раніше закон підписав президент Володимир Зеленський.

Документ у другому читанні народні нардепи схвалили в кінці лютого.

Крім того, в кінці травня 2020 року Держкомісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердила проект плану заходів щодо врегулювання проблеми щорічних масових пожеж в екосистемах, який повинен доповнити закон про боротьбу зі спалюванням сухостою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я