У ПЛР-лабораторіях в Україні зафіксували різке скорочення тестування на коронавірус. В Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що перехідні залишки незроблених аналізів наразі мінімальні і вони є тільки у чотирьох областях.

Впродовж минулого тижня було зроблено 160 927 тестувань методом ПЛР. Станом на ранок 11 січня перехідні залишки біологічних зразків для тестування на COVID-19 у державній лабораторній мережі становили: у Вінницькій області — 160 одиниць, Дніпропетровській області — 247, Донецькій — 215, Харківській — 90. У лабораторіях решти областей неопрацьованих біологічних зразків для подальшого тестування не лишилося. Лабораторна мережа МОЗ працює із завантаженням 25-30% від наявних потужностей.

МОЗ закликає громадян робити тест на виявлення COVID-19 у разі виникнення будь-яких симптомів ГРВІ. Зі свого боку лікарі мають направити на безкоштовний тест як пацієнтів із симптомами ГРВІ, так і осіб, які перебували у контакті з хворими на COVID-19 (згідно з новими стандартами надання медичної допомоги, які було змінено у грудні 2020 року).

МОЗ має чітку та зрозумілу з епідеміологічної точки зору стратегію щодо уповільнення розповсюдження COVID-19, частиною якої є введення посиленого карантину впродовж 8-24 січня 2021 року

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я