Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що ситуація з коронавірусом в Україні залишається напруженою через кількість інфікованих. Про це Степанов повідомив під час брифінгу в понеділок, 30 листопада.

За минулий тиждень в Україні було виявлено 96 936 випадків захворювання на COVID-19, що майже на 7 тис. більше, ніж на позаминулому тижні. Госпіталізовано 11 606 осіб, що на 1 тис. більше, порівнюючи з тижнем раніше. Ситуація з поширенням коронавірусної хвороби залишається напруженою.

Україна знаходиться на 29-му місці в Європі за рівнем смертності від COVID-19, який становить 280 осіб на 1 млн населення. У Польщі цей показник – 450 осіб, у Франції – 801 особа, у Великобританії – 856 осіб на 1 млн населення.

Поданий МОЗ бюджетний запит на 2021 рік передбачає, що зарплата лікаря у наступному році становитиме 23 тис. грн, середнього медперсоналу – 17 тис. грн, молодшого медперсоналу – 12 тис. грн. Проте у редакції держбюджету, яку Кабмін подав на розгляд Верховної Ради, кошти на підвищення зарплат медикам не передбачені. Саме тому Максим Степанов не голосував за цей проєкт бюджету. МОЗ продовжить боротьбу за фінансування медицини у наступному році на розрахованому міністерством рівні.

Розрахунки бюджетних видатків на медицину здійснювались з урахуванням реальної вартості лікування того чи іншого захворювання та достойної зарплати медичного персоналу. Якщо не змінити ситуацію з фінансуванням галузі, то Україну очікує подальший відтік кадрів. Зарплати медиків є найнижчими в країні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я