Замість неї споживачі можуть використовувати соціальні мережі, “гарячу лінію” й електронні листи.
Наказ Міністерства економіки, який скасовує обов’язковість ведення Книги відгуків і пропозицій набув чинності. У Міністерстві повідомляють, що споживачі можуть використовувати сучасні цифрові засоби комунікації з підприємцями замість скасованих книг. Про це йдеться в дописі на фейсбук-сторінці Міністерства.
У відомстві зазначили, що така практика відповідає європейським і світовим стандартам і зможе налагодити правильну комунікацію між бізнесом і споживачем. Практику ведення книг скарг і пропозицій у відомстві назвали застарілою і неефективною.
“До цього підприємці були змушені витрачати час та значні кошти на адміністрування Книги відгуків та пропозицій, яка знаходилася у кожному торговому відділі та у кожному залі закладу громадського харчування. В рік такі витрати сягали понад 44 млн гривень. В цю суму включались організаційні витрати, призначення відповідального за неї, розгляд скарг. Варто зауважити, що наявність Книги не гарантувало розв’язання проблемних питань, які виникали у покупців”, — пояснюється в дописі.