В Україні максимальну пенсію в липні 2021-го підвищать із 17 690 до 18 540 грн, а в грудні цього року до 19 340 грн. У підсумку найбагатші пенсіонери будуть отримувати на 1650 грн більше.

Про це повідомляє «Обозреватель».

Це випливає із закону “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”. Для отримання максимальної пенсії потрібно: протягом 35 років платити внески з “білої” зарплати; отримувати “білу” зарплату в розмірі 54 тис. грн.

До речі, за середньої зарплати можна розраховувати на пенсію в розмірі близько 3,5 тис. грн. Водночас ті українці, які показують мінімальну зарплату і платять із неї податки, під час виходу на заслужений відпочинок можуть розраховувати на виплату в розмірі всього лише 1769 грн.

В Україні один із найнижчих рівнів пенсій в Європі. До того ж через велику кількість фізосіб-підприємців, тіньову зайнятість, зарплати в конвертах Пенсійний фонд недоотримує мільярди гривень.

Додамо, що судді в середньому отримують 67,9 тис. грн, а деякі з них можуть претендувати на виплату в розмірі понад 100 тис. грн. Вони виходять на заслужений відпочинок за особливими правилами.

Нагадаємо, в Україні пенсії з 2021 року щороку індексуватимуть 1 березня, а окремі категорії громадян отримають компенсаційні виплати.

Так, після виходу на пенсію українці отримуватимуть по дві виплати, а зі своїх зарплат платитимуть додатковий внесок. Таке нововведення мають розробити до кінця 2020 року.

Якщо в людини не менш ніж 15 років страхового стажу, але його не досить для виходу на пенсію, то вона має право на тимчасову соціальну допомогу від держави.

В Україні планують об’єднати солідарну і накопичувальну пенсійні системи й введуть додатковий внесок для працівника.

Також нагадаємо, українці, які при досягненні пенсійного віку не встигнуть накопичити 15 років страхового стажу, не отримають пенсію, проте можуть розраховувати на щомісячну допомогу. Про це розповів радник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я