В Україні відкриваються 565 стаціонарних пунктів щеплень проти COVID-19.

Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, інформує Уніан.

«З 22 березня в Україні розпочинається чергова ланка другого етапу вакцинації. До організації щеплень, окрім мобільних бригад, додаються ще стаціонарні пункти щеплень в кількості 565 одиниць», – сказав він.

За словами міністра, згідно з «дорожньою картою» вакцинації, кампанія з вакцинації відбувається у 5 етапів.

«На першому етапі відбувалося щеплення людей з критичним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби та тих, які виконують критичні функції по боротьбі з пандемією. Передусім, це медики лікарень, які надають допомогу хворим на COVID-19, медики з інфекційних відділень, також військові, які виконують завдання в зоні ООС», – сказав Степанов.

За його словами, на другому етапі розпочалася вакцинація людей з надзвичайно високим ризиком інфікування і розвитку коронавірусної хвороби.

“Це, в тому числі, решта медичних працівників, які працюють не лише у відділеннях, надаючи допомогу хворим на COVID-19. З цього тижня ми переходимо до наступного кроку у рамках другого етапу вакцинації — це імунізація сімейних лікарів… Загалом упродовж другого етапу вакцинації ми плануємо охопити максимальну кількість працівників первинної медичної допомоги, працівників сфери громадського здоров’я та людей, які задіяні в роботі соціальної сфери”, – пояснив міністр.

Він уточнив, що всього в рамках другого етапу вакцинації МОЗ планує розгорнути понад 2,5 тис. пунктів щеплень, їх будуть розгортати після того, як будуть надходити нові партії вакцин.

Нагадаємо, 24 лютого в Україні розпочалася кампанія з вакцинації. Під час першого етапу щеплення отримують медики, які працюють з хворими на COVID-19, бригади швидкої допомоги, співробітники лабораторій, які тестують на COVID-19, мешканці та персонал будинків для людей похилого віку, військовослужбовці, які проходять службу в районі проведення ООС. Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

В Україні щеплення роблять вакциною CoviShield (AstraZeneca), виробленою за ліцензією в Індії в Інституті сироватки крові.

Усього з початку кампанії з вакцинації в Україні щеплено 111 тис. 25 осіб, з них отримали 1 дозу – 111 тис. 24 людини, завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 1 особа.

До листа очікування на вакцинацію записались 309 тис. 826 осіб.

Між іншим, за минулу добу виявили 7893 нових випадки захворювання на коронавірус, антирейтинг очолює Львів та Одеса.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я