Щороку в Україні відбуваються резонансні трагедії на дорогах, які віднімають життя людей. З часом аварійність в країні тільки зростає, кількість жертв збільшується – у 2020 році на дорогах загинуло 3,5 тисячі осіб. Головними причинами дорожньо-транспортних пригод є перевищення швидкості, порушення правил маневрування, а також – водіння в нетверезому стані. Саме тому в поліції і Міністерстві внутрішніх справ в черговий раз заговорили про те, щоб посилити покарання за порушення правил дорожнього руху,

Про це інформують «Економічні новини».

Сьогодні десять років тюремного ув’язнення – це максимальне покарання за трагічні порушення на дорозі. Саме стільки часу повинна провести в неволі Олена Зайцева, винуватиця страшного ДТП у Харкові. Але вже в найближчому майбутньому до таких покарання таким порушникам буде набагато серйозніше. Максимальний термін тюремного ув’язнення для п’яних водіїв піднімуть з 10 до 12 років, а права будуть віднімати не на 3, а максимум на 10 років.

Справа в тому, що найближчим часом ВРУ може серйозно посилити покарання за порушення Правил дорожнього руху. Для цього депутати повинні підтримати законопроекти №2697 і №2695, які розробили в правоохоронному комітеті Ради і вже прийняли в першому читанні. Проект під номером 2697 торкнеться тільки одної статті Кодексу про адміністративні порушення і підвищить відразу в три рази штрафи для пішоходів. А ось другий законопроект повинен внести дуже серйозні корективи. Зокрема, максимальний штраф буде підвищений до 51 000 гривен, а також – порушника можуть арештувати на п’ятнадцять діб, якщо протягом року буде двічі спійманий за кермом в нетверезому вигляді. Перед цим таких злісних порушників карали тільки штрафом, без арешту.

Ще одне нововведення полягає в тому, що поліція почне зупиняти автомобілі для перевірки водія. Перевірки на тверезість будуть проводитися з 22 години вечора і до 8 годин ранку. Крім того, ловити любителів міцних напоїв будуть у вихідні та святкові дні.

Нагадаємо, раніше на українські дороги виїхали “примарні” патрулі, які стежать за дотримання правил на дорогах.

Також нагадаємо, за півроку роботи системи фотофіксації порушень ПДР поліція оштрафувала понад 1,2 мільйона водіїв.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я