В Україні з’явиться ще один вид державної служби – парламентська служба. Верховна Рада прийняла за основу відповідний законопроект №4530.

Про це повідомляє «РБК-Україна».

Закон визначає загальні засади діяльності парламентської служби. Вводиться поняття парламентської служби; принципи діяльності парламентських службовців; посаді парламентської служби тощо.

Пропонується визначити такі складові системи управління парламентської службою: Верховна Рада, голова ВР, комітети Ради, голови комітетів, керівник Апарату, комісія з відбору парламентських державних службовців категорії “А”, комісія з відбору парламентських державних службовців категорій “Б” і “В”, служба управління персоналом апарату.

Визначаються повноваження кожного суб’єкта управління парламентської служби.

До претендентів на посади парламентської державної служби визначено загальні та спеціальні вимоги.

В законі визначені й особливості дисциплінарної відповідальності парламентських держслужбовців, а також припинення парламентської держслужби й гарантії прав парламентських держслужбовців після припинення служби.

Раніше профільний комітет рекомендував ВР схвалити цей проект закону за основу.

Нагадаємо, кількість народних депутатів можуть скоротити до 300. 4 лютого 2020 року Рада попередньо схвалила законопроект авторства президента Володимира Зеленського №1017 Про внесення змін до статті 76 і 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради і закріплення пропорційної виборчої системи). За це проголосували 236 нардепів.

У грудні 2019 року Конституційний суд України оприлюднив висновок про визнання конституційним скорочення кількості народних депутатів з 450 до 300.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я