Міністерство культури та інформаційної політики, Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів, Державне агентство розвитку туризму України та Державне агентство України з управління зоною відчуження сьогодні, 8 лютого, підписали меморандум, який передбачає спільну роботу над розвитком туристичного потенціалу Чорнобильської зони.

Відповідний документ сторони підписали на прес-конференції в Києві, інформує «УНІАН».

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зазначив, що інвестиції в зону відчуження можуть поліпшити економічний стан Чорнобиля.

«Інвестиції, в тому числі приватні, в зону відчуження – це інвестиції у формування української ідентичності та у збільшення економічного потенціалу зони», – сказав він.

Міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський зазначив, що Мінкульт і Мінприроди завдяки цьому меморандуму чітко розділять між собою компетенції в питанні розвитку зони відчуження.

«Ми більше зосередимося на індустріальній частині, біосферний, а Міністерство культури та інформаційної політики допомагатиме нам піклуватися про туристичну частини зони», – сказав він.

Абрамовський також повідомив, що найближчим часом стартує масштабне оновлення доріг в зоні відчуження. Також у планах оновлення інших інфраструктурних об’єктів.

Туризм в Чорнобильській зоні

У лютому цього року Кабінет міністрів передав державному підприємству «НАЕК «Енергоатом» залізничну інфраструктуру від станції Вільча до станції Янів у зоні відчуження для реконструкції.

Наприкінці грудня 2020 року Ткаченко зазначив, що в 2021 році буде активізовано розвиток Чорнобильської зони відчуження як матеріального комплексу та туристичного маршруту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я