В Україні вакцинацію від COVID-19 будуть проводити в кілька етапів для різних груп населення.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу, в четвер, 17 грудня.

За його словами, національний план впровадження вакцинації від COVID-19 передбачає три етапи:

  1. На першому етапі планується охопити імунізацією такі пріоритетні групи, як медпрацівники, особливо ті, що в умовах стаціонарів надають медичну допомогу хворим на COVID-19; військовослужбовці ЗСУ, які беруть участь в ООС; працівники соціальної сфери, які відвідують людей похилого віку; особи, які перебувають у закладах із надання довгострокового догляду та підтримки (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо) та персонал, який працює в таких закладах;
  2. На другому етапі планується вакцинація: людей віком від 60 років, включаючи тих, які відносяться до груп медичного ризику; працівників закладів освіти, працівників структур, які забезпечують безпеку держави, включаючи Державну службу України з надзвичайних ситуацій, представників Нацполіції України та ЗСУ.
  3. На третьому етапі, що буде характеризуватися помірною доступністю до вакцин, щеплення проводитимуться решті пріоритетних груп, а саме людям віком від 18 до 59 років, які відносяться до груп медичного ризику, та іншим категоріям населення та професійним групам, які мають вищий ризик захворювання на коронавірусну хворобу.

Вакцинація відбуватиметься на базі існуючих кабінетів щеплень (станом на грудень 2020 року в Україні їх налічується 11 346). За умови використання всіх кабінетів в усіх регіонах, щотижнево можливо здійснювати близько 2,8 млн щеплень.Також планується створити мобільні бригади з імунізації, які за умови забезпечення всіма необхідними засобами для здійснення вакцинації здатні здійснювати до 190 000 щеплень на тиждень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я