Вартість гектара сільськогосподарської землі після відкриття ринку може скласти близько 50-60 тис. грн. за гектар.

Таку думку висловив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, повідомляють «Open News» з посиланням на «Agravery».

“Це приватна земля, тому держава регулює, що мінімально повинно бути 28 тис. грн. Але за нашими розрахунками, виходячи з капіталізації оренди, в середньому стартова вартість буде близько 50−60 тис. грн./га”, – розповів Висоцький.

Згідно з опитуваннями, наразі не більше 5−7% власників землі готові продавати свої ділянки. Загалом прогнозується, що вартість землі буде зростати. Тому заступник міністра закликає власників не продавати свої ділянки в перші роки після запуску земельного ринку.

“Міфу немає, що хтось купить. Якщо власник не хоче продавати, то він може не продавати. Однак, якщо власник хоче продати, але не хоче орендарю, тоді фактично йому треба знайти покупця, який готовий заплатити більше, ніж орендар. За таких умовах він може продавати іншому”, – пояснив заступник міністра.

При цьому він підкреслив, що у орендаря буде переважне право на викуп землі, але якщо інший покупець запропонує за ділянку більшу суму, землевласник зможе прийняти рішення на його користь.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я