Верховна Рада підтримала поданий урядом законопроект про розблокування великої приватизації в Україні. Цей законопроект дозволить підготувати до приватизації підприємство “Більшовик”, Одеський припортовий завод, ОГХК та “Президент-Готель”.

Про це повідомляє «УНІАН» з посиланням на прес-службу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

За прийняття законопроекту № 4543 в першому читанні проголосували 284 народних депутати при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Зазначається, що прийняття відповідного закону дозволить здійснити низку підготовчих заходів (таких, як проведення аукціонів) перед безпосереднім продажем об’єктів великої приватизації.

“В першу чергу мова йде про велику приватизацію таких об’єктів: підприємства “Більшовик”, Одеського припортового заводу, Об’єднаної гірничо-хімічної компанії, “Президент-Готелю”, – сказано в повідомленні.

У Мінекономіки підкреслили, що розблокування приватизації великих державних підприємств дозволить збільшити надходження до державного бюджету до 12 млрд грн, а також залучити великий обсяг інвестицій.

Нагадаємо, після оголошення в березні 2020 року карантину для протидії коронавірусу в Україні був припинений процес підготовки до продажу об’єктів великої приватизації. Раніше планувалося проведення п’яти або шести подібних аукціонів у 2020 році, але жоден в кінцевому підсумку так і не відбувся.

23 грудня 2020 року Кабінет Міністрів затвердив проект закону, яким скасовується заборона на проведення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації під час карантину.

Державний бюджет на 2021 рік передбачає залучення 12 млрд грн від приватизації, причому левову частку повинні скласти надходження від великої приватизації.

Нагадаємо, Шмигаль очікує від великої приватизації близько 12 мільярда грн в бюджет 2021 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я