ВР ухвалила за основу законопроект №4241 про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості, який посилює вимоги до роботи колекторських компаній.

Про це повідомляє «Слово і діло».

На засіданні в середу, 27 січня, документ у першому читанні підтримали 355 депутатів.

«Закон забороняє приниження людини при стягненні боргу. Забороняє нічні дзвінки, дзвінки роботодавцю, сусідам, родичам, поширення персональних даних. Дає Нацбанку ефективні повноваження щодо захисту прав людей», – розповів глава профільного фінансового комітету Данило Гетманцев, представляючи законопроект у Раді.

Так, даний законопроект пропонує створити публічний Реєстр колекторських компаній. Його вестиме НБУ.

Нацбанк буде здійснювати нагляд за колекторами і їх поведінкою щодо боржників. Він також розглядатиме звернення громадян.

Банки і фінансові компанії повинні будуть повідомляти клієнтів про притягнення колекторів за прострочення виплат (ще на етапі підписання договору про надання кредиту).

А кредитора хочуть зобов’язати публікувати інформацію про колекторську компанію на своєму сайті.

Крім того, законопроект встановлює виключний перелік способів дозволеної взаємодії колектора зі споживачем фінпослуг. Також встановлюються деякі обмеження.

Зокрема, закон забороняє дзвонити боржникові з 20 до 8 ранку, більше 2 разів на день, повідомляти третім особам про борг, вимагати від родичів погасити борги.

Відповідальність кредиторів/колекторів за порушення вимог закону передбачена від 51 до 102 тисяч гривень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я