В Україні продовжує діяти пандемія коронавірусу, а уряд намагається протистояти хворобі. Взимку Україна відмовилася від адаптивного карантину з поділом на “кольорові” зони, проте відсьогодні він знову почне діяти. Ці обмеження триватимуть як мінімум до 30 квітня.

Про це повідомляє «Уніан».

Адаптивний карантин передбачає поділ країни на зони різного кольору залежно від епідемічної ситуації. Територія України буде розділена на різні зони – від “зеленої” з найм’якшими обмеженнями до “червоної” зі строгими заборонами.

“Колір” кожного регіону залежить від завантаженості ліжок в лікарнях, кількості тестів на COVID-19, випадків зараження коронавірусу і динаміки зростання захворюваності. 

У “червоній” зоні карантину опинилися Івано-Франківська та Чернівецька області, в яких складна ситуація з поширенням коронавірусу.

Вінницька, Житомирська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Луганська та Тернопільська області, згідно з даними МОЗ, виявилися у “помаранчевій” зоні карантину.

Інші області України, а також Київ потрапили в “жовту” зону карантину.

Які обмеження діятимуть у кожній із зон

“Зелений рівень” буде встановлено по всій Україні при рівні захворюваності на ГРВІ та грип як мінімум в 13 областях не вище 50% епідпорогу, а також при коефіцієнті виявлених випадків COVID-19 не вище 5%. На цей час в Україні немає “зелених” зон.

“Жовта” зона автоматично вводиться для всієї України. Обмеження в регіонах “жовтої” зони будуть досить м’якими:

діє масочний режим в транспорті і закритих приміщеннях;

масові заходи дозволені за умови наповненості залу не більше, ніж наполовину, і при виділенні 4 квадратних метрів простору для однієї людини;

кінотеатри можуть працювати з наповненістю залу не більше, ніж на половину, і дотриманням шахового порядку місць;

дозволена робота навчальних закладів;

заклади харчування можуть працювати до 24 годин;

громадський транспорт буде перевозити пасажирів у кількості сидячих місць;

дозволена робота спортзалів, басейнів і фітнес-клубів.

В регіонах “помаранчевої” зони діють такі ж заборони, як і в “жовтій”. Цей рівень свідчить про небезпечну епідемічну ситуацію в регіоні та наближення до червоної зони. Помаранчевий колір регіон отримає при появі однієї з ознак погіршення ситуації з коронавірусом. Наприклад, при зростанні госпіталізацій на більш ніж 50% за тиждень або завантаженості ліжок з киснем на більш ніж 65%.

“Червоні” зони матимуть найсуворіші обмеження:

заклади харчування працюватимуть тільки на винос і в режимі доставки;

буде заборонена робота розважальних і культурних закладів (у тому числі театрів і кіно) і ТРЦ;

дозволена робота тільки продовольчих ринків, магазинів, аптек і ветеринарних аптек;

фітнес-клуби, спортзали та басейни не працюватимуть;

дитячі садки та початкові класи у школах прийматимуть дітей, решту навчальних закладів переведуть на дистанційне навчання.

Нагадаємо, за минулу добу коронавірус в Україні виявили у 5850 осіб, зафіксовано 152 летальних випадки, 3645 пацієнтів одужали. Антирейтинг очолює Івано-Франківська область та Вінниччина.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я