Директор програми Всесвітньої організації охорони здоров’я з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров’я Майкл Раян попередив про ризик подальшого поширення нового коронавірусу в майбутньому навіть після масштабної вакцинації.

Про це пише Xinhua, передає УНН.

На віртуальній прес-конференції напередодні він підкреслив, що не вважає, що світ повинен вважати знищення або викорінення цього вірусу критерієм успіху.

Відповідаючи на запитання, чи стане COVID-19 ендемічним, Раян підкреслив, що “в доступному для огляду майбутньому охоплення вакцинацією не зможе забезпечити припинення передачі інфекції”.

Відзначивши, що країнам світу, ймовірно, не варто розраховувати на позбавлення від вірусу в 2021 році, він нагадав, що в історії людства “ми змогли перемогти лише одну хворобу на планеті – віспу”.

“Ми повинні прагнути до досягнення контролю над вірусом”, – заявив представник ВООЗ.

Нагадаємо, 31 грудня 2019 року ВООЗ була проінформована про виявлення в місті Ухань в Китаї випадків пневмонії невідомого походження. 7 січня 2020 року влада країни встановила, що збудником захворювання є новий коронавірус.

11 березня 2020 року у зв’язку зі стрімким збільшенням кількості випадків захворювання за межами Китаю, Генеральний директор ВООЗ заявив, що спалах COVID-19 можна охарактеризувати як пандемію.

Всього у світі на COVID-19 захворіло 99 674 951 людей, з них одужало 54 984 129. Кількість померлих зросла до 2 139 183.

За даними ВООЗ, станом на 8 січня 42 країни світу починали кампанії з вакцинації проти COVID-19.

Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника – Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші – а це трохи менше мільярда гривень – у разі непідтвердження її достатньої ефективності.

Такі заяви лунають на тлі оприлюднених результатів досліджень щодо ефективності цієї вакцини у 50,38% у Бразилії, яка також домовилася про цю вакцину і вже почала масово щеплювати людей 18 січня. Вакцину також вже почали застосовувати у Туреччині та Індонезії – з 13-14 січня.

Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX, у межах якої очікує перші поставки вакцини від COVID-19 у березні 2021 року. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.

Старт вакцинації в Україні очікується у середині лютого.

Також нагадаємо, президент України Володимир Зеленський доручив підготувати детальну програму вакцинації проти COVID-19 для кожної області.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я