У місті Лозова, а також ще двох селищах Харківської області відключили водопостачання. Без води залишилися домівки майже 80 тис. мешканців. Місцевий водогін потребує капітального ремонту, грошей на який, за словами чиновників, немає.

Про це повідомляє ТСН, передає «Уніан».

У вівторок, 2 березня, людям повністю відрізали воду, однак вона почала зникати ще минулого тижня через масштабну аварію на водогоні.

Спочатку стався прорив на одній ділянці, а згодом надійшла інформація про витік на іншій, тому ремонтні роботи затягнулися. Учора фахівцям вдалося виявити місце пошкодження: з’ясувалося, що труба тріснула просто під залізничними коліями, що ускладнило ремонт.

За словами комунальників, там трубопровід уже полагодили, проте вода й далі продовжує кудись витікати, а тому шукають ще один прорив.

“Відправляють на Лозову десь 400-450 кубів на годину, але ми отримуємо близько 110 кубів, тобто лише четверту частину”, – зазначив перший заступник лозівського міського голови Олександр Жидков.

Зараз воду різним районам подають із резервуарів за графіком, однак мешканці скаржаться, що її отримують не всі, а графік порушується.

“Сьомий поверх, з’явилася вода о пів на десяту. Нам довелося в екстреному режимі набирати все, що можна. Але, я так розумію, дев’яті поверхи так і не дочекалися. Вчора не було взагалі води. Дали буквально на 15 хвилин вранці, ввечері взагалі не дали”, – розповіла одна з жительок.

Місцевий водогін – це дві гілки довжиною 30 км, одна з яких зношена на 90%, інша на 75%. Магістраль потребує капітального ремонту. За словами чиновників, вони вже розробили проект ремонту, втім потрібної суми – більше ніж 750 млн грн – у місцевому бюджеті немає, а тому будуть просити допомогу в уряду.

Якщо проблеми з водою досягнуть критичної точки, в Лозовій можуть оголосити надзвичайну ситуацію регіонального рівня, школи переведуть на дистанційне навчання, а лікарні прийматимуть лише тяжкохворих пацієнтів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я