В Єврокомісії планують до кінця березня представити проект “цифрового зеленого паспорту” для вакцинованих від коронавірусу.

Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу в Європарламенті, інформує «Уніан».

Єврокомісари планують уже в найближчі кілька місяців створити “технічні передумови” для запровадження документа про проведену вакцинацію від коронавірусу. На тлі цього голова Єврокомісії наголосила на важливості солідарності в цьому питанні всіх країн-членів Євросоюзу.

“Для того, щоб цифровий зелений паспорт був успішним, нам потрібна підтримка всіх країн-членів”, – наголосила фон дер Ляєн.

Згідно з досягнутими під час останнього саміту ЄС домовленостями, цифровий європейський паспорт вакцинації мають технічно підготувати протягом трьох місяців.

В ЄС вважають, що запровадження захищеного від фальсифікацій посвідчення полягає надасть можливість вакцинованим від коронавірусу людям довести свою імунізацію. Теоретично, це можна зробити за допомогою документа з QR-кодом, який можна було б роздрукувати на папері або ж зберігати на смартфоні, подібно до залізничних квитків. Для цього національні системи 27 держав-членів ЄС мають узгодити між собою відповідні норми.

Нагадаємо, створенням паспортів вакцинації займається не лише IATA. У січні кілька технологічних і медичних компаній, серед яких Microsoft, Salesforce та Oracle, запустили ініціативу з розробки такої технології. Розробляються й місцеві системи, наприклад, в Данії або Лос-Анджелесі.

У ЄС ідея про надання тим, хто вакцинувався від COVID-19, сертифіката для можливості подорожувати — так званого «паспорта вакцинації» — викликала суперечки. Країни з розвиненим туристичним сектором, як правило, більш прихильні до цієї концепції, наприклад, Італія, Болгарія, Португалія, Словенія та Іспанія.

У січні прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс закликав запровадити свідоцтво про вакцинацію, щоб відновити поїздки. Кіпр також наполягає на тому, щоб вакцинованим мандрівникам дозволили відмовитися від тестування і карантину під час подорожей країнами ЄС.

Також нагадаємо, канцлер Німеччини Ангела Меркель нещодавно заявила, що єдиний паспорт Євросоюзу про вакцинацію від коронавірусу буде розроблений до літа.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я