Розміщено паперів на 17 млрд євро, а інвестори подали заявки більш ніж на 230 млрд євро.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на один з банків, що стали організатором розміщення.

Нові загальноєвропейські облігації, розміщення яких почав Євросоюз у рамках програми зниження ризиків безробіття в надзвичайній ситуації SURE (Support to mitigate Unemployment Risks in an Emergency), викликали ажіотажний попит.

Брюссель розмістив два випуски облігацій на суму 17 млрд євро. А інвестори подали заявки більш ніж на 230 млрд євро (145 млрд євро – десятирічні облігації, 88 млрд євро – двадцятирічні).

Покупців приваблює відносно висока прибутковість облігацій, які пропонують інвесторам більший дохід, ніж найбезпечніший державний борг єврозони, відзначає видання.

У день розміщення були продані бонди з погашенням в жовтні 2030 року на 10 млрд євро і з погашенням в жовтні 2040 року на 7 млрд євро. Очікується, що дохідність десятирічних паперів складе мінус 0,26%. Незважаючи на негативну прибутковість, це значно більше, ніж прибутковість мінус 0,62%, пропонована 10-річними облігаціями Німеччини, які є еталоном безпеки активів єврозони, пише FT.

Це перше розміщення за програмою SURE на суму в 100 млрд євро, в рамках якої будуть надані позики державам-членам ЄС на заходи зі збереження робочих місць під час пандемії (до кінця року обсяг розміщення досягне 30 млрд, інші пройдуть в першому півріччі 2021 року).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я