Верховна Рада прийняла законопроект №3055 – про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.

Цей законопроект був внесений до Верховної Ради України ще 11 лютого 2020 року, і тільки через рік прийнятий. Прийняті поправки повинні впливати на стан захисту і дотримання прав дитини в Україні, наблизити українське законодавство до міжнародних стандартів забезпечення захисту дитини, дозволити Україні виконати свої міжнародно-правові зобов’язання по Лансаротській конвенції.

Завдяки закону стане можливо криміналізувати такі дії:

– свідоме отримання людиною доступу до порнографії за участю дітей (в тому випадку, якщо доведено, що людина отримала такий доступ шляхом внесення оплати за матеріал);

– незалежно від мети: умисне придбання, зберігання, виготовлення, ввезення в Україну, будь-яке інше переміщення порнографічних матеріалів за участю дітей;

– примус неповнолітнього до участі у створенні порнографії;

– домагання до малолітнього в Інтернеті з метою вчинення щодо нього будь-яких дій сексуального характеру;

– проведення видовищного заходу сексуального характеру, в тому числі і в Інтернеті, в якому задіяна дитина.

В тому числі, криміналізуються: відвідування подібних заходів і примус дитини в його участі.

Що нового передбачає цей закон?

У закон додали кілька нових статей, які передбачають покарання за домагання дитини, розповсюдження дитячої порнографії та захист дитини, яка постраждала від сексуального насильства.

У 2010 році Україна увійшла в 5 країн-виробників дитячої порнографії та в 10 лідерів з її поширення, такі результати були зафіксовані у дослідженні ЮНІСЕФ.

Згідно із законом з доданими правками, дії сексуального характеру з дитиною, яка не досягла 16 років, караються обмеженням або позбавленням волі на строк до 5 років.

Якщо сексуально насильство над дитиною вчинене за винагороду або обіцянку винагороди потерпілій особі чи третій особі – це карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Домагання дитини

Відтепер каратиметься пропозиція зустрічі, зроблена повнолітньою особою дитині, якщо доросла людина має на меті дії сексуального характеру стосовно неповнолітнього.

Покарання передбачене, якщо після такої пропозиції було вчинено дії, спрямовані на те, щоб така зустріч відбулася.

Покарання передбачає обмеження або позбавлення волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Аналогічно каратиметься пропозиція зустрічі, з метою втягнення дитини у виготовлення дитячої порнографії – від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Якщо такі дії вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб – це передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.

Дитяча порнографія

Придбання та володіння дитячою порнографією з метою використання в сексуальних цілях караються арештом на строк від 3 до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років.

Ввезення в Україну дитячої порнографії з метою збуту чи розповсюдження або зберігання караються позбавленням волі на строк від 7 до 10 років.

Виготовлення, розповсюдження, збут дитячої порнографії, або примушування неповнолітньої особи до участі в створенні дитячої порнографії передбачають обмеження волі від 8 до 12 років. 

Повторні дії караються позбавленням волі на строк від 9 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Публічний показ продукції сексуального характеру:

Проведення видовищного заходу сексуального характеру, зокрема з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, у якому задіяно неповнолітню особу, карається позбавленням волі на строк від 5 до 7 років.

Відвідування такого заходу з метою його перегляду – від 3 до 6 років.

Втягнення або примушування дитини до участі у такому заході з використанням обману, шантажу, уразливого стану особи або застосування чи погрозою застосування насильства карається позбавленням волі на строк від 7 до 10 років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я