Президент України Володимир Зеленський виступив на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. З огляду на пандемію корона вірусу виступ відбувся у форматі онлайн.

Володимир Зеленський запросив країни-членів ООН долучитися до участі у створенні міжнародної Кримської платформи з метою спільних дій задля захисту прав кримчан та деокупації півострова. “Допоки рана в центрі Європи кровоточить, біль відчуватиме весь світ. І єдиним рецептом дієвого лікування є лише деокупація Криму та Донбасу”, — зазначив голова України у своєму виступі.

Відзначивши вагому роль Організації Об’єднаних Націй протягом останніх 75 років, Зеленський водночас зауважив, що на часі реформи. “Я кажу про це як глава держави, у якої у 21-му столітті Російська Федерація анексувала півострів Крим. Держави, яка сьомий рік стримує її військову агресію на Донбасі”, — наголосив Президент України.

При цьому він підкреслив, що за останній рік Україна довела, що справді прагне миру. Зокрема, вдалося розблокувати діалог, відновлено зустрічі лідерів країн Нормандського формату, досягнуто суттєвого прогресу у взаємному звільненні утримуваних осіб. А з 27 липня розпочався режим всеосяжного припинення вогню, який, попри спроби його зірвати, все ж дає надію на досягнення стабільної “тиші”.

На думку Зеленського, наступними кроками на цьому шляху мають стати: виведення незаконних збройних формувань і озброєнь з окупованих територій, повернення контролю над державним кордоном і, врешті-решт, відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Президент підсумував, що неприпустимо, коли суверенітет незалежної держави порушує один із постійних членів Ради Безпеки ООН. “Це остаточно доводить — механізми зразка 1945 року сьогодні працюють не до кінця”, — зазначив президент.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я